img_bez-nazwy-3.jpg

Hej, to ja - Katarzyna C Marciniak - zapraszam Cię do mojego świata jedwabiu ... poznajmy się ...

Z wykształcenia jestem artystą plastykiem, ze specjalizacją grafiki warsztatowej. Dyplom natomiast robiłam z rysunku w pracowni Profesora Stanisława Góreckiego. Od 2014 roku  jestem członkiem Związku Artystów Plastyków Polska Sztuka Użytkowa.Pierwsze lata mojej twórczości to głównie rysunek. Od początku moją inspiracją w twórczości jest natura... – moje rysunki z czasów studiów to głównie szare niejednoznaczne pejzaże z rozświetlonymi płaszczyznami , tworzącymi niezwykłe iluzje przestrzeni.

Ponad 10 lat pracowałam jako grafik. Świat reklamy doprowadził mnie do stanu, w którym poszukiwałam ciszy i spokoju. Znalazłam ją w medytacji, filozofii buddyjskiej, naukach tantry oraz wszelkich innych podróżach w głąb własnej duchowości. Przełomem okazała się podróż do Indii – kraju nasyconego kolorem i zapachem. W moich rysunkach pojawił się kolor, a niedługo potem w moje życie wkroczył jedwab. Jest on esencją wszystkiego, co mnie fascynuje – sensualności, delikatności, kobiecości i piękna.

Od szarych pejzaży z okresu studiów przewędrowałam do tęczowego świata barw duszy.

Dziś maluję na jedwabiu, wkładając w tworzony motyw wszystkie swoje przekonania na temat duchowości, piękna i kobiecości. Lubię wzory roślinne, zwłaszcza kwiatowe, a największym sentymentem darzę maki ze względu na ich delikatną strukturę, którą widzę również w jedwabiu. Fascynuje mnie fakt, że moje opowieści o otaczającym nas pięknie, zmysłowości, zwiewności i kobiecości można nosić blisko ciała. Moje jedwabie wychodzą z pracowni jako szale, chusty, apaszki, parea, kominy, bluzki, tuniki, biżuteria, poduszki, dekoracje do domu, a czasem nawet jako lampy…

Otoczona jedwabiem czuję się szczęśliwa.

Robię to, co kocham.